O mne

Dňa 19.9.2014 som podal Kandidátnu listinu pre voľby primátora mesta Stropkov ako nezávislý kandidát. Následne ma miestne noviny oslovili s otázkami, aby ma odľahčenou formou predstavili verejnosti. Odpovedal som takto:

1. krátky životopis, vek, rodinný stav...

Jaroslav Berežný, mám 51 rokov. Som ženatý, s manželkou Ankou máme osem detí. Vyštudoval som Gymnázium v Stropkove a Zdravotnícku školu v Bratislave. Pracoval som v ZDROJi ako skladník, v Bard. Kúpeľoch a NsP Stropkov ako masér, na OÚ Stropkov ako samostatne odborný referent OŽP, neskôr spojovateľ, následne funkciu kuriča plynovej kotolne som už odmietol. V IKV Žakovce som pracoval ako klient. Momentálne som nezamestnaný. Ako poslanec Mestského zastupiteľstva Stropkov som sa v polovici volebného obdobia v roku 2000 vzdal tejto funkcie. Občania ma poznajú aj ako dobrovoľníka vo viacerých oblastiach spoločenského života.

2. prečo ste sa rozhodli kandidovať na primátora

V Stropkove žijem veľmi aktívne s mojou početnou rodinou. Viem, čo my ľudia potrebujeme, aké máme práva, aké sú naše vzájomné vzťahy, aké máme povinnosti, starosti, problémy. Viem, ako nás mestské podniky neopodstatnene systematicky oberajú o financie. Naše mesto má veľký potenciál a ten sa bude rozvíjať, ak aj napriek odlišným názorom jednotlivcov všetci vzbudíme v sebe vôľu spoločne konať dobro. Poslaním primátora Stropkova je mimo iného aj iniciovať a spolukoordinovať takéto konania a ja idem do volieb za týmto účelom.

3. životné krédo

Duchu Svätý vykreš zo mňa charakter.

4. doterajší najväčší profesionálny úspech

V Inštitúte Krista Veľkňaza, ktoré je zaregistrované ako občianske združenie, sa modlia a pracujú štatutárni zástupcovia, zamestnanci, dobrovoľníci a klienti, pre ktorých sa to všetko robí. Na moje 49 narodeniny som tam nastúpil ako klient, chcel som tam byť presne rok a farár Marián Kuffa s tým súhlasil. No prišiel predčasne deň, keď mi Marián povedal: „Zajtra ideš domov. Páči sa mi, keď hovoríš, že chybu si urobil aj ty. Na začiatku si hovoril ináč.“ Môj pobyt v Žakovciach trval 40 dní. Podľa mňa práca, ktorou pomáhate ľuďom a zároveň aj samých vás formuje, tak to je ten najväčší profesionalizmus.

5. obľúbená hudba, kniha, politik, jedlo, dovolenková destinácia

Hudba: Zo zahraničných Hillsong United cez video projekciu s titulkami. Zo slovenských CHVÁLY, najradšej v podaní súčasnej stropkovskej mládeže. Veď aj kompetentný hovorí, „ ... ale toto tu ešte nebolo, aký nástroj chytia do ruky, na tom vedia hrať.“

Kniha: Radostná Zvesť o sexe a manželstve. Kňazstvo ženy Kňazstvo srdca. Čo je cisárovo, cisárovi. Katolík v politike.

Politik: Mihoková, Filo, Remišova, Rončák, Turčanová, Švorca, ... je ich veľa, ktorí mi pomohli.

Jedlo: Všetko čo pripraví Anka je chutné.

Dovolenka: Každý víkend relaxujem v okolí Stropkova na koni najradšej v cvale.

Páčilo sa mi pri Solúne a v Helsinkách.

6. záľuby

Všetky druhy športov. Šport je radosť zo života.

7. jazykové znalosti

Celkom dobre rozprávam po poľsky, slabo po rusky.